PROGRAM POMOCOWO-GRANTOWY DLA OBSZARÓW POPOWODZIOWYCH

KULTURA W POTRZEBIE

O programie


Fundacja Totalizatora Sportowego, w odpowiedzi na powódź, która miała miejsce we wrześniu i dotknęła południowo-zachodnią Polskę, uruchamia program pomocowy pt. „Kultura w Potrzebie”. Program jest szansą na odbudowę i rewitalizację zniszczonych obiektów kulturalnych, co pozwoli na przywrócenie działalności artystycznej, edukacyjnej i sportowej w regionach dotkniętych powodzią.

Jego celem jest odbudowa i niwelowanie skutków klęski żywiołowej w infrastrukturze kulturalnej. Program skierowany jest do gminnych i miejskich ośrodków kultury, bibliotek publicznych oraz jednostek samorządu terytorialnego, które znalazły się na obszarze objętym stanem klęski żywiołowej.
Celem programu „Kultura w Potrzebie” jest wsparcie finansowe placówek kulturalnych, które ucierpiały w wyniku powodzi. Środki przeznaczone będą na pokrycie kosztów związanych z usuwaniem skutków zalania, remontami, zakupem nowego sprzętu oraz przywracaniem obiektów do pełnej funkcjonalności. 

Program sfinansowany ze środków pochodzących z 
Zakładów Specjalnych Totalizatora Sportowego w kwocie 3 025 400 zł.

***
Środki w całości trafią do potrzebujących w ramach programu. Koszty organizacyjne ponosi Fundacja Totalizatora Sportowego z własnych środków przeznaczonych na działalność statutową.

Obszary działań objęte Projektem, na które można uzyskać Dofinansowanie, muszą być zgodne z celami Programu oraz dotyczyć w szczególności: 
  • Usuwania powstałych zniszczeń: suszenie pomieszczeń, czyszczenie, usuwanie zagrzybienia, zbijanie tynków, zrywanie podłóg, demontaż zniszczonych instalacji.
  • Prac remontowo-budowlanych: malowanie, kładzenie tynków, podłóg/wykładzin, malowanie ścian, instalacje elektryczne, gazowe, wodno-kanalizacyjne, montaż okien, drzwi, boazerii;

  • Wymiany wyposażenia: zakup i montaż nowego wyposażenia, np. mebli, wyposażenia kuchni, łazienek, sprzętu sportowego, wyposażenia audiowizualnego, przywrócenie księgozbiorów;
  • Rewitalizacji terenów: odnawianie boisk, placów zabaw, innych obiektów użyteczności publicznej należących do placówki składającej wniosek.

Wnioskodawcy

  •  jednostki samorządu terytorialnego, 
  • domy kultury, biblioteki, inne instytucje kultury,
  • ośrodki rekreacji i sportu 

Terminy

od 2 kwietnia 2025 do wyczerpania środków

Pliki do pobrania

  • Regulamin
  • Karta sprawozdania

Jak złożyć wniosek - Krok po Kroku:

Warunkiem uczestnictwa w Programie jest złożenie przez Wnioskodawcę ubiegającego się o dofinansowanie prawidłowo wypełnionego Wniosku poprzez formularz składania wniosku, który będzie aktywny od 2 kwietnia 2025

Szanowni Państwo, informujemy, że występują chwilowe problemy z formularzem składania wniosku.
Jeżeli nie mogą Państwo wysłać wniosku przez formularz, prosimy o wysłanie kompletu dokumentów 
na adres mail:    fundacjats@fundacja.totalizator.pl

Formularz składania wniosku

  • 1
    Krok
  • 2
    Krok
  • 3
    Krok
  • 4
    Krok
Wybierz program, na który chcesz złożysz wniosek o dofinansowanie:
Kultura w Potrzebie
Wybrałeś program:
Kultura w Potrzebie
Pobierz wniosek oraz pozostałe dokumenty dotyczące programu. Uzupełnij je, zeskanuj i zapisz na swoim komputerze.
Zapoznaj się z regulaminem.
Wniosek do dofinansowania projektu
Preliminarz kosztów projektu
Właściwy urzędowy protokół dotyczący szacowania powstałych szkód po powodzi (np. gminnej/wojewódzkiej komisji ds. szacowania szkód lub komisji działającej w imieniu innego organu nadzorującego)
Zdjęcia dokumentujące szkody opisane we wniosku
Odpis KRS lub innego rejestru, w którym Wnioskodawca jest zarejestrowany (ewentualne inne dokumenty poświadczające sposób jego reprezentacji), z datą wydania nie wcześniejszą niż 3 miesiące przed złożeniem wniosku
Statut Wnioskodawcy
Sprawozdanie merytoryczne oraz zestawienie danych finansowych prezentujące wynik finansowy i główne pozycje bilansu za rok poprzedni, podpisane przez uprawnionych przedstawicieli Wnioskodawcy
Oświadczenie w dowolnej formie potwierdzające, że Wnioskodawca nie znajduje się w stanie likwidacji lub upadłości albo o braku występowania w stosunku do niego przesłanek do postawienia w stan likwidacji lub upadłości
Opcjonalnie - Oświadczenie o posiadaniu wymaganych prawem zgód lub zezwoleń na Projekt – jeżeli dotyczą Projektu
Opcjonalnie - Inne dokumenty, które Wnioskodawca uważa za ważne przy ocenie Projektu, np. zdjęcia, prezentacje, rekomendacje, wyceny, operaty szacunkowe, opinie rzeczoznawców etc.
Wypełnij formularz poniżej i wyślij klikając
przycisk “Wyślij formularz”
Brawo!
Twój wniosek został pomyślnie wysłany.

Jeśli wniosek spełni wszystkie wymogi formalne, będzie podlegał ocenie merytorycznej.
Zgodnie z regulaminem może ona trwać 60 dni.
Fundacja może zażądać od Wnioskodawcy uzupełnienia wniosku lub dostarczenia dodatkowych informacji/dokumentów potrzebnych do oceny i rozpatrzenia wniosku.

W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku, skontaktujemy się z Państwem telefonicznie w celu ustalenia dalszego przebiegu współpracy.
UWAGA!
Jeśli wniosek nie zostanie uzupełniony w wyznaczonym przez Fundację terminie, może zostać odrzucony z powodu braków formalnych.

Formularz kontaktowy