Westminster Day 2023 już za nami! W niesamowitej gonitwie Westminster Charity Race, która odbyła się 2 września reprezentował nas ogier Don Francisco. Po ambitnym wyścigu zajął siódme miejsce zdobywając tym samym 12 500 zł na cele charytatywne. 

Charytatywna gonitwa  z roku na rok gromadzi więcej kibiców i organizacji chętnych do wsparcia. To jedyny taki wyścig w Polsce. Zasady są proste, każda z fundacji wylosowała konia, który reprezentował ją w wyścigu. Tego dnia dżokeje wystąpili wyjątkowo nie w barwach stajennych, a w barwach fundacji, walcząc o jak najlepsze miejsca. Każda z fundacji otrzymała od Westminster nagrodę pieniężną zgodnie z zajętym w wyścigu miejscem. Tu nie było przegranych, wygrywali wszyscy! 

W tym roku poza naszą organizacją zaproszenie do udziału w gonitwie przyjęło 9 fundacji:

- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
- Fundacja Ronalda McDonalda
- Fundacja DKMS
- Fundacja Cancer Fighters
- Fundacja Unaweza
 - Fundacja Totalizatora Sportowego
 - Stowarzyszenie mali bracia Ubogich
 - Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę
 - Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?”
 - Fundacja ERBUD

Przekazujemy serdeczne gratulacje pozostałym uczestnikom wyścigu i startu w szczytnym celu. Takie spotkania budują niesamowite relacje!

Westminster Day to nie tylko wyjątkowe gonitwy ale także  idealna okazja do aktywnego, rodzinnego zakończenia wakacji. Na warszawskim Torze Wyścigów Konnych Służewiec przygotowano wiele atrakcji, m.in.:  gry, konkursy, animacje, strefę dla dzieci z dmuchańcami i trampolinami, a także strefę gdzie można było odwiedzić m.in. stoisko Fundacji Totalizatora Sportowego. Po całej akcji pozostało wiele dobrych wrażeń i nowych kontaktów.  Dziękujemy za zaproszenie!